Shqip

Crețu: Greqia e para në thithjen e fondeve komunitare në periudhën 2007- 2013

Komisionerja për Politikën Rajonale Corina Crețu, në seancën plenare të Parlamentit Evropian, që u zhvillua në Strasburg, tha se «Greqia ishte e para në...

Matthew Nimetz paraqiti një paketë propozimesh për çështjen e emrit të vendit fqinj

Një sërë propozimesh dhe idesh u parashtruan nga ndërmjetësi i posaçëm i OKB-së Matthew Nimetz në takimin që ai kishte në Nju Jork...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik sot e Enjte, 18 Janar 2018, priten shira lokale në Thesali, Evoia, në pjesën lindore të Greqisë qendrore, Sporade,...

Tre ekspozita kushtuar veprës letrare dhe personalitetit të Níko Kazanxáki

Kushtimi «Níkos Kazanxákis-kosmoparoritis» që paraqitet në tre ekspozita, në Muzeun Benáki në rrugën Pireós, në Pinakotekën Haxikyriako Gjíka dhe në Muzeun e Artit Islamik...

Raund i ri i bisedimeve në Nju Jork për çështjen e emrit të Ish...

Me interisim të veçantë pritet takimi që do të ketë sot në Nju Jork, ndërmjetësi i posaçëm i OKB-së, Matthew Nimetz me ambasadorët e...

Moti

Një ditë dimri do të jetë edhe sot skena e motit në të gjithë vendin. Më konkretisht, sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik sot e...

Tërmet 4,4 Richter në verilindje të Athinës

Një tërmet me magnitudë 4,4 ballë i shkallës Richter u shënua të Hënën në mbrëmje në zonën e Stamátas. Lëkundja sizmike u ndje në Athinë...

Aleksi Cipra në Nikosia për Samitin e parë Trepalësh midis Greqisë, Qipros dhe Jordanisë

Kryeministri Aleksi Cipra do të ndodhet sot në Nikosia të Qipros, për të marrë pjesë në Samitin e parë të lartë trepalësh Greqi-Qipro-Jordania. Ky samit...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik sot e Martë, 16 Janar 2018, priten vransira, të cilat gjatë ditës do të jenë të dendura me shira...

Punonjësit përgjigjen me greva kundër projektligjit me parakushtet për vlerësimin e tretë

Pa mjetet e transportit, Metro, treni elektrik, tramvaj, autobusët dhe trolejbusët do të jetë sot Athina, pasi punonjësit në këto mjete duke reaguar për...

LAJMET MË TË FUNDIT