Shqip

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Enjte, 19 Janar do të ketë reshje dëbore, lokalisht të dendura në rajonet veriore me rënie graduale pasdite....

Debat në Parlament për sektorin bujqësor

Rritja e punësimit dhe hyrja e të rinjve në prodhimin bujqësor, standardizimi dhe zhvillimi i bujqësisë cilësore janë tre objektivat strategjike të qeverisë...

Bota politike dënon sulmin e Agimit të Artë në një shkollë në Pérama

Të gjitha partitë politike dënuan dje hyrjen me forcë të mbështetësve të Agimit të Artë me në krye deputetin e saj të akuzuar Giánni...

Vazhdon sot Konferenca Ndërkombëtare për problemin e Qipros

Në nivelin e teknokratëve vazhdon sot Konferenca Ndërkombëtare për problemin e Qipros, në Mont Pèlerin të Zvicrës. Presidenti i Qipros, Nikos Anastasiádis i ka bërë...

Cipras – Mattarella: Çështja e refugjatëve është një sfidë e përbashkët

Kryeministri grek Aleksis Cipras dhe Presidenti i Republikës italiane Sergio Mattarella ranë dakord se kriza dhe çështja e refugjatëve është një sfidë e përbashkët...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Mërkurë, 18 Janar do të ketë shira lokale dhe stuhi, që ka mundësi të shoqërohen me breshër, kryesisht...

Reduktim i të ardhurave në turizëm, pavarësisht nga rritja e numrit të turistëve

Ulje të konsiderueshme rreth 7,9% kanë paraqitur të ardhurat nga turizmi në periudhën Janar - Shtator 2016, krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit...

Shkelje të rregulloreve përshkruan raporti i Komisionit Hetimor i Parlamentit për kreditë e partive...

Një seri veprash penale përshkruan rezultati i raportit të Komisionit Hetimor i Parlamentit për kreditë e partive dhe Mediave, i cili ju është dorëzuar...

Analiza e ndikimit të përfundimit të vlerësimit të dytë nga JP Morgan Chase

Përfundimi i shpejtë ose jo i vlerësimit të dytë do të ndikojë në ecurinë e ekonomisë greke dhe në rentabilitetin e bankave, thuhet në...

Aleksi Cipra kontaktime telefonike me Guterres dhe Juncker për problemin e Qipros

Kontaktime telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, António Guterres dhe Presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker kishte kryeministri Aleksi Cipras, lidhur me zhvillimet...

LAJMET MË TË FUNDIT