Shqip

Athina synon një marrëveshje politike në mbledhjen e sotme të Eurogrupit

Me shpresën për një zgjidhje politike në tre akset kryesore, reformat, tepricat primare dhe masat afatmesme për borxhin, shkon pala greke në mbledhjen e...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Hënë, 20 Shkurt parashikohen shira dhe stuhi sporadike, fillimisht në rajonet perëndimore, veriore dhe në Egjeun lindor. Ka...

Μediterranean Μusic Festival

Festivali i muzikës mesdhetare (mediterranean music festival) zhvillohet për të katërtin vit radhazi, nga data 28 Shkurt deri më 5 Mars në Zürich të...

Lëkundje tërmeti në Kretë dhe Mytilíni

Një tërmet me magnitudë 4,4 ballë e shkallës Rihter ka ndodhur në orën 02:19 në agim, në veriperëndim të ishullit të Mytilínit. Sipas të...

Gjermania ndryshon qëndrim për Greqinë

«Koalicioni qeveritar gjerman ndryshon qëndrimin e tij në lidhje me shpëtimin e Greqisë» është titulli i artikullit në faqen e parë të gazetës Ζυddeutsche...

Komisioni Evropian pret progres të rëndësishëm në Eurogrup

Komisioni Evropian pret një progres të rëndësishëm deri në samitin e Eurogrupit të 20 Shkurtit, për përfundimin e shpejtë të vlerësimit të dytë. Komisioneri i...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Enjte, 16 Shkurt parashikohet që moti të jetë në përgjithësi i mirë. Temperatura do të shënojë një rënie...

Takimi i fermerëve me zëvendës kryeministrin

Një grup qeveritar, kryesuar nga zëvendës kryeministri, Giánnis Dragasákis do të ketë sot një takim pune me një përfaqësi të fermerëve. Takimi do të zhvillohet...

Anëtarët e Këshillit Qendror Arkeologjik thanë njëzëri «JO» në paradën e modës në ...

«Akrópoli është jo thjesht një vend i trashëgimisë kulturore botërore, por një simbol për të gjithë njerëzimin, që nuk mund të hyjë në transaksionet...

Episode në gjyqin e Agimit të Artë

Episode të papara kanë ndodhur të Martën në sallën e Gjykatës së Apelit, që gjykon çështjen e Agimit të Artë për sulmin në qendrën...

LAJMET MË TË FUNDIT