Shqip

Ministri i Zhvillimit Rural takohet me fermerët për ndalimin e protestave

Në kohën që postblloqet e fermerëve vazhdojnë në pjesë të ndryshme të Greqisë, ministri i Zhvillimit Rural, Evángelos Apostólu takohet me përfaqësuesit e Komitetit...

Socialistët evropianë kritikojnë Wolfgang Schäuble për papërgjegjshmëri në çështjen e Greqisë

Kreu i Grupit të Socialistëve në Parlamentin Evropian, Gianni Pittella, në një intervistë me gazetën gjermane «Tagesspiegel», kritikon qëndrimin këmbëngulës të ministrit gjerman të...

Klaus Regling mbështet se borxhi grek tashmë nuk është një arsye për shqetësim

Greqia ka tejkaluar objektivat në vitin 2016, me normën më të lartë nga parashikimi për rritjen ekonomike dhe suficitin primar, thotë kreu i Mekanizmit...

Takim i jashtëzakonshëm i Efkleídi Cakalótos me përfaqësues të institucioneve

Një takim i jashtëzakonshëm i ministrit të Financave, Efkleídi Cakalótos me përfaqësues të institucioneve do të zhvillohet sot në Bruksel, sipas informacioneve nga kryeqyteti...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Premte, 10 Shkurt priten shira lokale në rajonet lindore dhe kryesisht në rajonet jugore, ku do të ketë...

Mblidhet sot Euro Working Group

Thelbësore për zhvillimet në lidhje me vlerësimin e dytë është mbledhja e Euro Working Group, sot pasdite në Bruksel, duke pasur parasysh dhe raportet...

Takimi Anastasiádis – Akıncı për problemin e Qipros

Takim të ri do të kenë sot Presidenti i Repepublikës së Qipros, Níkos Anastasiádis dhe udhëheqësi i turkoqipriotëve, Mustafa Akıncı. Sipas informacioneve, të dy udhëheqësit...

Aleksi Cipra përfundon vizitën në Ukrainë me një takim me komunitetin grek

Kryeministri Aleksi Cipra do të ketë sot në Kiev një takim me presidentin e Ukrainës, Petro Poroshenko, në kuadrin e vizitës së tij zyrtare...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Enjte, 9 Shkurt priten vransira të pakta lokalisht më të dendura me shira lokale në zonat lindore të...

Stérgios Piciórlas: Ka kuptim zgjerimi i bashkëpunimit me Turqinë

«Greqia dhe Turqia kanë çdo interes në periudhën në të cilën jetojmë, për të formuar një konceptim të ri në lidhje me marrëdhëniet mes...

LAJMET MË TË FUNDIT