Shqip

Moti

Sipas Shërbimit Meteorologjik Kombëtar,sot e Premte 18 Nëntor, pritet në përgjithësi mot i mirë dhe pak vransira të ralla në rajonet qëndrore dhe në...

Përfundojnë festimet e përvjetorit të kryengritjes së studentëve të Universitetit të Politeknikut

Përfundojnë sot manifestimet tre ditore të 43 vjetorit të kryengritjes së studentëve të Universitetit të Politeknikut kundër juntës së kolonelëve, me marshimin drejt ambasadës...

Athina mbështet qeverinë e Qipros

Kryeministri Aleksis Cipras i shprehu Presidentit të Republikës së Qipros Niko Anastasiadi, mbështetjen e plotë të Greqisë në përpjekjet që bën Qipro për...

Qeveria greke e kënaqur me rezultatet e vizitës Obama në Athinë

Qeveria është plotësisht e kënaqur nga vizita e presidentit amerikan, Barack Obama, në vendin tonë, dhe sidomos duke pasur parasysh koniukturën në të...

Moti

Sipas Shërbimit Meteorologjik Kombëtar, sot e Enjte 17 Nëntor,parashikohet mot me vransira lokale në lindje dhe në jug të vendit, por ka mundësi të...

Konsultime në Athinë për problemin e Qipros

Me kryeministrin, Aleksi Cipra, do të takohet sot në Athinë Presidenti i Republikës së Qipros, Nikos Anastasiadis, për të informuar qeverinë greke në lidhje...

Presidenti amerikan mbështet lehtësimin e borxhit grek

Mesazhin se mbështet lehtësimin e borxhit grek dërgoi dje nga Athina,Presidenti amerikan, Barack Obama, i cili vazhdon sot vizitën e tij dyditore. «Nuk mund...

Moti

Moti Sipas Shërbimit Meteorologjik Kombëtar sot e Mërkurë 16 Nëntor, priten shira lokale në lindje dhe në jug të vendit, në Jonin jugor, në Sporades...

Filma grek në Festivalin e Filmit në Kajro

Dy filma grekë do të marrin pjesë në konkurrimin e filmave të Metrazhit të Shkurtër, që është pjesë e festivalit të 38-të Ndërkombëtar të...

Greqia vjen në negociatat me të dhënat pozitive

Me dy argumente të forta vjen ekipi ekonomik i qeverisë në negociat me përfaqësuesit e huadhënësve për vlerësimin e dytë duke filluar nga sot,...

LAJMET MË TË FUNDIT