Shqip

Cipras:Turqia duhet të respektojë të Drejtën Ndërkombëtare

Kryeministri Aleksi Cipra, i cili ka marrë pjesë në konferencën trepalëshe Greqi, Qipro dhe Egjipt, në Kajro dërgoi një mesazh për Turqinë, duke theksuar...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Martë, 11 Tetor, priten shira dhe stuhi, lokalisht të forta në rajonet Perëndimore, Qendrore dhe Veriore. Era do...

Në dy faza, disbursimi i këstit të ardhshëm për arsye teknike

Dritën «jeshile» për disbursimin e nën-këstit në dy pjesë njoftoi presidenti i Eurogroup-it, Jeroen Dijsselbloem me një postim të tij në Twitter, pas mbledhjes...

Debat i fortë në Parlament për korrupsionin

Me një sulm të ashpër kundër kreut të Demokracisë së Re, Kyriákos Micotákis filloi kryeministri Aleksi Cipra, fjalimin e tij në Parlament, në debatin...

Optimizëm për disbursimin e këstit

Qeveria shpejton që të mbyllen dhe çështjet e fundit që kanë mbetur, në prag të mbledhjes së Eurogrupit, që do të zhvillohet sot dhe...

Sot në parlament debati politik për korrupsionin

Sot në parlament do të zhvillohet debati për korrupsionin ku pritet një konfrontim i fortë midis qeverisë dhe partive të opozitës. Një ballafaqim...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Premte, 7 Tetor, pritet ndryshimi i motit nga mesdita në rajonet perëndimore dhe veriore me shira dhe stuhi...

Banorët e ishujve grekë kandidatë për çmimin Nobel të Paqes

Sot në orën 12:00 në mesditë pritet shpallja për Çmimin Nobel të këtij viti, një çmim për të cilin janë kandidatë mes të tjerëve...

Zgjidhja e borxhit dhe përfundimi i vlerësimit të dytë

Takime në veçanti kritike për çështjen e borxhit, me qëllim që në fund të vitit të ketë vendime konkrete, do të kenë sot ministri...

Pavlópulos: E drejtë natyrale pretendimi për dëmshpërblimet gjermane

Presidenti i Republikës, Prokópis Pavlópulos gjatë një aktiviteti për festimin e çlirimit të Athinës nga pushtimi nazist përuroi ekspozitës «Athina 1940-1944, Qyteti dhe njerëzit...

LAJMET MË TË FUNDIT