Shqip

Moody’s parashikon rritje ekonomike për Greqinë në vitin 2017

Vlerësimi se Greqia do të marrë nën-këstin prej 2,8 miliardë euro pas mbledhjes së Eurogrupit më 10 Tetor bën në raportin e saj, agjencia...

Parlamenti Evropian diskuton sot situatën në Greqi

Një diskutim për Greqinë dhe borxhin grek që ka si temë «Situatën makroekonomike në Greqi, reformat strukturore dhe ndikimi i tyre, si dhe perspektivat...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Hënë, 3 Tetor, moti pritet të jetë në përgjithësi i mirë në të gjithë vendin, temperatura në nivele...

Në Parlament sot drafti për buxhetin e vitit 2017

Paraqitet sot në parlament drafti i buxhetit të ri, i cili do të parashikoj një rritje ekonomike prej 2,7% në vitin 2017. Sipas burimeve të...

Ankaraja përshkallëzon tensionin

Ankaraja përshkallëzon tensionin në marrëdhëniet greko-turke, pasi pas deklaratave të presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, që në thelb vë në dyshim Traktatin e...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Premte, 30 Shtator, moti pritet të jetë në përgjithësi i mirë në të gjithë vendin, ndërsa temperatura do...

Erdoğani vuri në dyshim Traktatin e Lozanës

Turqia duhet të respektojë Traktatin e Lozanës theksojnë burime diplomatike greke, duke komentuar deklaratat e presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, i cili vuri...

Ministria e Jashtme reagon për deklaratat Johannes Hahn për Shqipërinë

Ministria e jashtme greke ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të komisionerit për zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, i cili njeh çështjen çame, duke e...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Enjte, 29 Shtator, moti pritet të jetë në përgjithësi i mirë në të gjithë vendin, ndërsa temperatura do...

Cakalótos: Nevoitet një marrëveshje për borxhin

Masat afatshkurtra për lehtësimin e borxhit grek janë diskutuar në takimin e ministrit të Financave, Efkleídi Cakalótos me kreun e Mekanizmit Evropian të Stabilitetit...

LAJMET MË TË FUNDIT