Shqip

Me çështje të hapura përfundoi cikli i negociatave

Cikli i negociatave të qeverisë greke me përfaqësuesit e institucioneve përfundoi në të gdhirë me tre çështje të hapura në axhendë dhe...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Martë 22 Nëntor, priten vransira në lindje, por ka mundësi të bien rreshje në Thessali, si dhe...

Paraqitet sot në parlament buxheti për vitin 2017

Në pasdite paraqitet në parlament buxheti për vitin 2017, pas marrëveshjes për çështjet financiare që u arrit në negociatat e ekipit ekonomik...

Vdiq ish Presidenti i Republikës Kostis Stefanopulos

Ish Presidenti i Republikës së Greqisë, Kostis Stefanopoulos, u nda dje nga jeta në moshën 90 vjeç. Ishte shtruar në spitalin “Erriko Dinan” në...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Hënë 21 Nëntor, parashikohet mot me vransira të përkohshme në shumë rajone të vendit, por ka mundësi...

Greqia dhe Italia kanë abstenuar nga votimi për buxhetin e BE-së

Greqia dhe Italia abstenuan nga votimi për buxhetin e BE-së,për vitin 2017 duke konsideruar të pakënaqshëm propozimin përfundimtar që paraqiti të enjten Kryesia Sllovake...

Mijra njërëz në marshimin përkujtimor të kryengritjes të Universitetit Politeknik

Mijëra njerëz kanë marrë pjesë dje në marshimin për 43-vjetorin e kryengritjes të studentëve të Universitetit Politeknik kundër juntës ushtarake. Marshimi u...

Moti

Sipas Shërbimit Meteorologjik Kombëtar,sot e Premte 18 Nëntor, pritet në përgjithësi mot i mirë dhe pak vransira të ralla në rajonet qëndrore dhe në...

Përfundojnë festimet e përvjetorit të kryengritjes së studentëve të Universitetit të Politeknikut

Përfundojnë sot manifestimet tre ditore të 43 vjetorit të kryengritjes së studentëve të Universitetit të Politeknikut kundër juntës së kolonelëve, me marshimin drejt ambasadës...

Athina mbështet qeverinë e Qipros

Kryeministri Aleksis Cipras i shprehu Presidentit të Republikës së Qipros Niko Anastasiadi, mbështetjen e plotë të Greqisë në përpjekjet që bën Qipro për...

LAJMET MË TË FUNDIT