Shqip

Elefsína – Kryeqyteti kulturor i Evropës në vitin 2021

Elefsina më në fund është zgjedhur si Kryeqyteti kulturor i Evropës për vitin 2021, siç njoftoi Tibor Navracsics, komisioneri evropian përgjegjës për arsimin, kulturën,...

Fillojnë përsëri negociatat me institucionet

Ekipet në nivel teknik i përfaqësuesve të institucioneve vijnë përsëri sot në Athinë, për të vazhduar negociatat me qeverinë greke dhe ditët e...

Barack Obama mbërrin nesër në Athinë

Pas 17 viteve, një President në detyrë i SHBA-së viziton Greqinë të Martën dhe qeveria greke pret nga Barack Obama një mesazh të qartë...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Hënë, 14 Nëntor priten re të pakta, shira lokale në rajonet lindore e jugore, ndërsa ngrica lokale do...

FMN:Masat për borxhin nuk duhet të zbatohen paraprakisht

Masat për lehtësimin e borxhit publik të Greqisë mund të jenë të lidhura dhe në bazë të arritjes së objektivave të caktuara dhe nuk...

Hapet rruga për licencimin e kanaleve private

Është arritur, siç kërkohet dhe nga Kushtetuta, shumica e 4/5-ës në Konferencën e kryetarëve të Parlamentit për krijimin e Këshillit Kombëtar të Radios dhe...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Premte, 11 Nëntor priten shira lokale në rajonet perëndimore dhe ka mundësi shira të përkohshme në ishujt e...

Përpjekje e re për krijimin e Këshillit Kombëtar të Radios dhe Televizionit

Mblidhet sot në orën 15:00 Konferenca e Kryetarëve në një përpjekje për ngritjen e Këshillit Kombëtar të Radios dhe Televizionit. Nga ana e saj, qeveria...

Aleksis Cipras: Të njihen përpjekjet tona

Ekonomia greke pas gjashtë vitesh krizë të thellë më në fund është në fazën e rimëkëmbjes, tha kryeministri Aleksi Cipra, në fjalimin e tij...

Sulm në Ambasadën franceze në Athinë

Një sulm me bombë në orën 04:45 të mëngjesit u bë në hyrje të Ambasadës së Francës nga dy persona të hypur në një...

LAJMET MË TË FUNDIT