Shqip

Në Lefkáda u përurua Muzeu Ángelos Sikelianos

Vizitorët e tij të parë pret Muzeu i Ángelo Sikelianos në Lefkáda, i cili ndodhet në shtëpinë e poetit, në qendrën historike të ishullit. Vizitori...

Draghi: Besimi i investitorëve për Greqinë në një periudhë afatshkurtër do të jetë më...

Greqia në javët e fundit ka qasje në tregjet financiare dhe në një periudhë afatshkurtër besimi i investitorëve mund të jetë i madh dhe...

Aleksi Cipra në SHBA

Kryeministri Aleksis Cipras ndodhet që në datën 13 Tetor në Chicago, në kuadrin e vizitës së tij në SHBA. Në fundjavë, kreu i qeverisë zhvilloi...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Hënë, 16 Tetor, moti do të jetë në përgjithësi i mirë, me vransira të përkohshme dhe lokale në...

Libri i Giáni Varufákit do të bëhet skenar filmi nga Kósta Gavrá

Regjisori me famë botërore, Kóstas Gavrás do të sjellë në ekranin e madh librin «Aníkitoi Ittiménoi» e ish ministrit grek të Financave, Giáni Varufáki,...

Lagarde: FMN-ja nuk kërkon masa të reja, por zbatimin e marrëveshjeve të miratuara

Drejtoresha e FMN-së, Christine Lagarde në një konferencë shtypi me rastin e Samitit vjetor të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore bëri të qartë...

Vritet një avokat i njohur në Athinë

Dy persona të panjohur që u paraqitën si klientë, ekzekutuan të Enjten në mbrëmje avokatin e njohur Miháli Zafirópulo, 52 vjeç, në zyrën e...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Premte, 13 Tetor, moti do të jetë në përgjithësi i mirë dhe me diell. Era do të fryjë...

Parashikimet e FMN-së për suficitin primar grek deri në vitin 2022

Sipas raportit Fiscal Monitor të Fondit Monetar Ndërkombëtar, këtë vit Greqia do të regjistrojë një suficit primar prej 1,7% të PBB-së, afër objektivit për...

Iniciativa për tërheqjen e investimeve në Greqi

Energjia, turizmi, tregu i pasurive të patundshme dhe teknologjia dixhitale dominojnë në axhendën e diskutimeve që do të ketë Zëvendës ministri i Ekonomisë, Aléxis...

LAJMET MË TË FUNDIT