Shqip

Parlamenti miratoi rezolutën për pretendimin e borxheve të Gjermanisë me shumicë të madhe

Përfundoi dje seanca historike plenare e Parlamentit, e cila u zhvillua mbi propozimin e kryetarit të Parlamentit, Níkos Vúcis «për pretendimin e borxheve të...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik - e Enjte 18 Prill 2019 - në rajonet lindore dhe kryesisht në mesditë e pasdite parashikohen shira lokale e...

Seancë plenare historike e Parlamentit për pretendimet e borxhit të Gjermanisë

Sot miratohet në një seancë plenare të Parlamentit, një rezolutë për pretendimin e borxhit të Gjermanisë dhe vendimi që do të merret ka një...

Moti

Java vazhdon me shira dhe stuhi lokale, por më konkretisht, sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik - e Mërkurë 17 Prill 2019 - në rajonet kontinentale...

Myrsíni Zorbá: Greqia do të mbështesë rindërtimin e Katedrales së Parisit

Minitrja e Kulturës Myrsíni Zorbá shprehu trishtimin e thellë të saj në radion e Agjencisë së Lajmeve të Athinës dhe Maqedonisë, për shkatërrimin që...

Moti

Edhe sot do të ketë shira lokale dhe stuhi sporadike, por më konkretisht, sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik - e Martë 16 Prill 2019 -...

Konferencë Ndërkombëtare për ribashkimin e Skulpturave të Partenonit

«Ribashkimi i Skulpturave të Partenonit është institucionalisht i drejtë dhe moralisht i domosdoshëm», deklaroi presidenti i Republikës Prokópis Pavlópoulos, duke shpallur hapjen e konferencës...

Aleksi Tsipras: Bashkëpunimi i Greqisë, Qipros dhe Jordanisë forcon stabilitetin në Mesdheun Lindor

Me nënshkrimin e dy memorandumeve të bashkëpunimit trepalësh në fushën e arsimit dhe përparimit të investimeve, përfunduan dje punimet e Samitit të 2-të të...

Moti

Java fillon me shira dhe stuhi të forta lokale, por më konkretisht, sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik - e Hënë 15 Prill 2019 - parashikohen...

Kastellórizo:Përgatitet Festivali i 4-të Ndërkombëtar i Dokumentarit «Péra apó ta Sýnora – Përtej Kufijve»

Festivali Ndërkombëtar i Dokumentarit me titullin «Péra apó ta Sýnora - Përtej Kufijve» me seli ishullin kufitar Kastelórizo, përgatitet për verën e katërt radhazi...

LAJMET MË TË FUNDIT