Shqip

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier në Athinë

Vizitë zyrtare në Athinë bën sot dhe nesër, 7 dhe 8 Prill, presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier me ftesë të presidentit,...

Takimi Cipra – Johnson në Pallatin Maksimu

Kryeministri Aleksis Cipras u takua në Pallatin Maksimu me ministrin e Jashtëm britanik, Boris Jonson. Në takimin që zgjati një orë, ishin të pranishëm...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Premte, 7 Prill, parashikohen shira lokale dhe stuhi në zonat e Epirit dhe në Egjeun lindor, kryesisht, në...

Fillojnë evenimentet për përurimin e ekspozitës «Documenta 14»

«Më shumë se 5.000 personalitete të artit, si drejtorë të muzeve dhe koleksionistë kanë konfirmuar deri më tani pjesëmarrjen e tyre në evenimentin e...

Takimi Koxiás – Johnson në Athinë

Bashkëpunimi dypalësh, zhvillimet ndërkombëtare dhe rajonale, kryesisht për Turqinë dhe Ballkanin Perëndimor, ecuria e problemit të Qipros në kuadrin e rifillimit të bisedimeve ndërmjet...

Përpjekje intensive për përfundimin e vlerësimit

Një aktivizim intensiv vihet re ditët e fundit në frontin e negociatave mes qeverisë dhe institucioneve. Nuk do të nevoitet të zhvillohet një Samit i...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Enjte, 6 Prill, priten shira lokale dhe stuhi sporadike, kryesisht në zonat e Epirit, në mesditë dhe pasdite....

Donald Tusk takime në Athinë me kryeministrin Aleksi Cipra dhe Presidentin Prokópis Pavlópulos

Një mesazh të rreptë ka dërguar kryeministri Aleksis Cipras për partnerët dhe kreditorët, duke theksuar nevojën që të përfundojë marrëveshja për mbylljen e vlerësimit...

Qendra historike e Athinës reziston!

Në «mikroskopin» e shkencëtarëve, me matje që u bënë nga një distancë prej 800 kilometra mbi Tokë, ka hyrë kohët e fundit qendra historike...

Guardian: Nuk ka dyshim se skulpturat e Partenonit janë vjedhur

«Britania ka mundësinë e përkryer, për të kthyer skulpturat e Partenonit në Greqi». Këtë shënon autori i shkrimit, Geoffrey Robertson i gazetës së shquar britanike...

LAJMET MË TË FUNDIT