Shqip

Lagarde: Nuk ka qartësi të mjaftueshme mbi borxhin

Një seri kundërshtimesh për përafrimin e evropianëve ndaj çështjes së borxhit grek ka bërë Drejtoresha e Përgjithshme e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), Christine...

Aleksi Cipra në Pekin

Kryeministri Aleksis Cipras nga sot kryen një vizitë në Pekin, i shoqëruar nga ministri i Jashtëm, Níko Koxiá dhe ministri për Politikën Digitale, Níko...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Premte, 12 Maj moti do të jetë i nxehtë, me lagështi dhe vranësira të pjesshme. Era do...

Hap sot dyert e tij Panairi Ndërkombëtar i Librit në Selanik

Ministrja e Kulturës, Lydía Koniórdu do të përurojë sot Panairin e 14-të Ndërkombëtar të Librit në Selanik. Në edicionin e këtij viti, Panairi Ndërkombëtar...

Greqia zbaton një nga programet më të mëdha të privatizimeve në nivelin botëror

Gjatë periudhës 2016-2017, Greqia do të ketë zbatuar një nga programet më të mëdha të privatizimeve në nivel ndërkombëtar, tha ministri i Ekonomisë dhe...

Borxhi grek do të diskutohet në samitin e G7

Në kuadrin e samitit ministror të G7-ës, që fillon sot në Bari të Italisë, do të bëhen konsultimet e fundit mes evropianëve dhe FMN-së,...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Enjte, 11 Maj moti do të jetë në përgjithësi i mirë. Dukshmëria do të jetë lokalisht e kufizuar...

Demy me këngën «This is love» në Finalen e festivalit të 62-të Europian

Demy me këngën «This is love» mori biletën e lakmuar për natën e madhe Finale të festivalit të 62-të Europian, që do të zhvillohet...

Kryeministri Aleksi Cipra njoftoi ndryshime të rëndësishme në arsim

Planifikimin e përgjithshëm të ndryshimeve të qeverisë në të gjitha nivelet e arsimit dhe në një horizont trevjeçar ka paraqitur dje kryeministri, Aleksis Cipras...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Mërkurë, 10 Maj në rajonet verilindore do të ketë shira lokale dhe stuhi sporadike me përmirësim gradual në...

LAJMET MË TË FUNDIT