Shqip

Ministri i Jashtëm gjerman në Athinë

«Të punojmë të gjithë, në mënyrë që në muajin Prill të arrijmë në një zgjidhje». Ky ishte mesazhi, që dërgoi nga Athina, ministri i Jashtëm...

Aleksis Cipras në Romë për Samitin e BE-së

Të shtunën, Bashkimi Evropian feston 60-vjetorin e nënshkrimit të Traktave të Romës, të cilat vunë bazat e themelimit të Bashkimit Europian. Në përkujtim të 60...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Enjte, 23 Mars, moti do të jetë në përgjithësi i mirë. Ka mundësi të ketë shira lokale në...

Njëmbëdhjetë plazhe greke në 50 plazhet më të mira në Evropë

Gazeta më e dëgjuar britanike «The Sunday Times» ka zgjedhur 50 plazhet më të mira në Europë, pas një hulumtimi të saj mes lexuesve...

Dijsselbloem nuk kërkon falje

Presidenti i Eurogrupit, Jeroen Dijsselbloem refuzoi të kërkojë falje para evrodeputetëve për deklaratat e tij fyese, se vendet e Evropës jugore shpenzojnë para për...

Vazhdojnë negociatat në Bruksel

Me ritëm intensiv vazhdojnë negociatat të paktën deri të Enjten në Bruksel, në mes të stafit ekonomik të qeverisë dhe kreditorëve, në një përpjekje...

Cipras: Varri i Shenjtë – monument i Trashëgimisë Kulturore Botërore

Kryeministri Aleksis Cipras, pak përpara se të marri pjesë së bashku me Patriarkun Ekumenik Vartholomeo në ceremoninë e dorëzimit të Varrit të Shenjtë, tha...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Mërkurë, 22 Mars, në Peloponez, Ciklade, Kretë por ka mundësi dhe në Dodekanez të ketë shira lokale. Në...

Policia Greke ka zbuluar tetë pako me lëndë plasëse

Policia Greke ka zbuluar dje në qendrën e shpërndarjes të Postave Greke në Kryonéri, tetë «pako» të dyshuara me lëndë plasëse, të cilat drejtoheshin...

Propozimi grek për tekstin e Deklaratës së Romës

Greqia paraqiti një propozim, që të përfshihet në Deklaratën e Romës, nevoja e respektimit e «të drejtës sociale europiane dhe punësimit në të gjitha...

LAJMET MË TË FUNDIT