Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Enjte, 14 Shtator, temperatura e lartë dhe moti me diell do të mbizotërojnë në të gjithë vendin.

Era do të fryjë në Egjeun verior dhe në Dodekanez në drejtimin verior, ndërsa valëzimi do të jetë nga 4 deri në 6 ballë.

Në ishujt e detit Jon, era do të fryjë në drejtimin perëndimor e veriperëndimor, ndërsa valëzimi do të jetë nga 2 deri në 4 ballë dhe më në jug deri në 5 ballë.

Në Athinë, temperatura do të variojë nga 21°C deri në 32°C, ndërsa në Selanik nga 19°C deri në 32°C.