Lefteris Petrunjas, 27-mogodišnji olimpijac je 4. put za redom osvojio zlatnu medalju u disciplini kolutova, na Evropskom atletskom prvenstvu u Glazgovu, sa 15,466 poena, ostavivši za sobom na drugom i trećem mestu Turčina Ibramima Čolaka sa 15, 100 poena i Britanca Kortni Taloha sa 15,000 poena.

Ovaj grčki gimnastičar je već 2,5 godine nepobediv na sličnim takmičenjima. Čestitke mu je uputilo državno i političko rukovodstvo Grčke.

Dimitris Ciamis je zauzeo 3. mesto troskokom u finalu Evropskog atletskog prvenstva u Berlinu, što je i njegova prva medalja u karijeri.

Stefanos Cicipas, 20-togodišnji teniser se plasirao na 15. mesto u svetu, izgubivši u Torontu meč od svetskog prvaka Rafaela Nadala, sa 2 – 0 u setovima.

prevod: Jelena Cvjetković