Stavrula Evangjellu

2084 POSTS 0 COMMENTS
U miratua me 152 vota të deputetëve të koalicionit SYRIZA-Grekët e Pavarur, projektligji me parakushtet për disbursimin e këstit prej 2.8 miliardë euro. Të ashpra ishin reagimet e të gjitha partive të opozitës në lidhje me krijimin e Fondit të...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Martë, 27 Shtator priten në ishujt e detit Jon dhe në Epir vransira të pakta, dhe ka mundësi shira sporadike pasdite. Në rajonet e tjera të vendit, moti do të jetë në përgjithësi...
Përparimi i ndërlidhjes energjetike të vendeve të Lindjes së Mesdheut me Bashkimin Evropian do të jetë në qendër të diskutimeve, që do të kenë gjatë takimit të tyre ministrat e Jashtëm të Greqisë, Qipros dhe Izraelit, i cili do...
Mesazhin që «forcat progresiste dhe të majta duhet të punojnë së bashku për një ndryshim në Evropë», sepse «nëse Evropa nuk ndryshon do të përballet me probleme serioze ekzistuese», dërgoi kryeministri Aleksi Cipra, duke përshëndetur aktivitetin që zhvilloi zëvendës...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Hënë, 26 Shtator priten re të pakta, lokalisht më të dendura në rajonet perëndimore, qendrore dhe veriore me shira sporadike dhe në rajonet veriore do të ketë stuhi të përkohshme. Temperatura nuk do...
«Në kuadrin e paketës Juncker janë nënshkruar marrëveshje me vlerë 645 milion euro, me të cilat sigurojmë 1,4 miliardë euro fonde private në ekonominë reale. Në të ardhmen e afërt ne presim marrëveshje në shumë aspekte për vepra të...
Fillon sot në komisionet kompetente të Parlamentit, diskutimi i projektligjit me një pjesë të parakushteve, që do të «zhbllokojnë» nën-këstin prej 2,8 miliardë euro, mes të cilave dhe transferimi i gjashtë ndërmarrjeve publike DEKO në Fondin e Madh të...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Premte, 23 Shtator moti do të jetë në përgjithësi i mirë, me vransira të përkoshme në pjesët jugore të Epirit dhe në Kretë me shira lokale të përkohshme deri në pasdite. Era do të...
Ligji i ri zbatues me masat parakusht të pazgjidhura që do të zhbllokojnë nën-këstin prej 2,8 miliard euro do të paraqitet sot në parlament me procedurë urgjente dhe do të votohet në ditët e ardhshme. Shënojmë se afati i...
Kryeministri Aleksis Tsipras në fjalimin e tij dje në seancën plenare të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork, u referua në sfidat me të cilat përballet Greqia, në përpjekjet që bën qeveria greke por dhe për...

latest news