Stavrula Evangjellu

2084 POSTS 0 COMMENTS
Nxënësit dhe mësuesit u kthyen sot në shkolla, por në një realitet të ri. Maska është e detyrueshme për të gjithë, ndërsa mungesa do të marrin nxënësit që nuk i venë ato. Në ceremoninë e hapjes së shkollës së vetme në...

Moti

Java fillon me shira dhe rënien e temperaturës, por më konkretisht sipas shërbimit Kombëtar Meteorologjik - e Hënë 14 Shtator 2020 - në Maqedoni, Thrakë, Egjeun verior, Sporades, Thesalia dhe në Epir priten vransira të përkohshme me shira sporadike....
Kryeministri Kyriákos Mitsotákis gjatë konferencës për Shtyp në Selanik, me rastin e hapjes së ekspozitës ndërkombëtare në këtë qytet, la të hapur «mundësinë për dialog» në lidhje me marrëdhëniet greko-turke. Kreu i qeverisë tha: «Kthimi i Oruç Reis në...
Qindra refugjatë në Lesvo kaluan natën e dytë në rrugë, duke u përpjekur të krijojnë një strehë për t'u mbrojtur, pasi ende nuk është gjetur zgjidhje për zhvendosjen e tyre. Zëvendës presidenti i Komisionit Evropian Margarítis Schoinás gjatë vizitës së...
Në takimin e kryeministrit Kyriáko Mitsotáki me specialistët e sëmundjeve infektive pritet të merren vendime për masa të reja të mundshme pas rekordit të ri negativ të rasteve të koronavirusit, që u regjistrua dje në vend. Nga 372 rastet e...
Mesazh për Turqinë dërgojnë udhëheqësit që morën pjesë në Konferencën Euro-Mesdhetare MED7, e cila përfundoi dje në Korsikë. Në tekstin e konkluzioneve dhe në paragrafin 6 që flet për Paqen dhe Stabilitetin në Mesdhe, udhëheqësit shprehin mbështetjen dhe solidaritetin e...

Moti

Sipas shërbimit Kombëtar Meteorologjik - e Premte 11 Shtator 2020 - në përgjithësi moti do të jetë i mirë, ndërsa temperatura nuk do të ketë ndryshim të konsiderueshëm. Era në ishullin e Kretës e në Ciklade do të...
Në Konferencën Euro-Mesdhetare që zhvillohet sot në Korsikë merr pjesë kryeministri grek Kyriáko Mitsotáki, i cili në orën 17:00 pasdite do të ketë takim me presidentin francez Emmanuel Macron. Në azhendë janë vazhdimi i provokimit turk në Mesdheun Lindor dhe...
E papërshkrueshme është pamja në kampin e refugjatëve dhe emigrantëve në Moria, pas dy zjarreve që e shkatërruan plotësisht, dëshpërimi i refugjatëve dhe emigrantëve, por edhe ankthi për të ardhmen e ishullit. Dita e sotme tregoi madhësinë e katastrofës, që...

Moti

Sipas shërbimit Kombëtar Meteorologjik - e Enjte 10 Shtator 2020 - në përgjithësi moti do të jetë i mirë, ndërsa temperatura nuk do të ketë ndryshim të konsiderueshëm. Era në ishullin e Kretës e në Ciklade do të...

latest news