Languages

Kucnuo čas da EU pošalje Turskoj jasnu poruku

Očekuje se da će 28 država – članica Evropske unije izraziti „ozbiljnu zabrinutost“ vezano za aktivnosti Turske i njeno traganje za energentima u istočnom...

Vreme

Lokalni pljuskovi pretežno u kontinentalnim područjima u popodnevnim satima, uz moguću pojavu grada. Povremeni pljuskovi i nad ostrvima istočnog Egeja, Dodekanezima i u planinskim područjima...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik - e Martë 18 Qershor 2019 - parashikohen stuhi sporadike në rajonet kontinentale, kryesisht në mesditë e pasdite, të cilat...

نشرة الأخبار الخاصة باللاجئين والمهاجرين

تجمعت مجموعة من سكان بلدة أياني – كوزاني خارج مكان استضافة الاولاد المراهقين اللاجئين بعد شجار حصل  بين لاجئين مراهقين يقطنون في المركز وشلة...

Skiros

Një rrip toke me gjatësi 4 km bashkon të dy pjesët e Skiros, pjesën veri-perëndimore dhe pjesën jug-lindore, që sipas një teorie, ishin dikur...

Symi, une petite île magnifique avec une histoire riche

Symi est une petite île située à une heure de Rhodes, en bateau. Construite en amphithéâtre sur une colline, la ville de Symi est...

Qendra e parë në botë e strehimit të delfinëve të robëruar në Lipsi

Qendrën e parë në nivel botëror për lirimin e delfinëve, që u rritën të robëruar, krijon «Instituti për Mbrojtjen e Detit - Archipélagos». Qendra u...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik - e Premte 14 Qershor 2019 - parashikohet në përgjithësi mot i mirë. Vransira të përkohshme do të ketë në...

Spotkanie przywódców Europejskiego Południa na Malcie

Premier Malty Joseph Muscat powita dzisiaj na Malcie prezydenta Cypru Nikosa Anastasiadisa, prezydenta Francji Emmanuela Macrona, premiera Włoch Giuseppe Conte, premiera Grecji Aleksisa...

Simi, malo divno ostrvo sa bogatom istorijom

Simi je malo ostrvo koje je udaljeno sat vremena brodom od Rodosa. Naselje sagrađeno amfiteatralno na obroncima jednog brda. Grad Simi se deli na...

latest news