Shqip

Athina përgjigjet me anti-NAVTEX

Me një anti-NAVTEX përgjigjet Athina, duke theksuar se Navtex-i turk ka të bëjë «me një veprimtari të paautorizuar» dhe është «i paligjshëm» pasi kjo...

K. Mitsotakis:«Turqia imagjinon praktika perandorake»

Kryeministri grek,Kyriakos Mitsotakis mesazhoi në Samitin trepalëshe Qipro-Greqi-Egjipt, që u zhvillua në Nikosia se, «Turqia imagjinon praktika perandorake, me veprime agresive që nga Siria...

Covid-19, në Greqi: 667 raste të reja, 250 në Attikë, 125 në Selanik

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik njoftoi dje se u konfirmuan 667 raste të reja me covid-19. Në Greqi numri i përgjithshëm i personave të infektuar...

Në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës çështja e zonave detare të Greqisë dhe Shqipërisë

Greqia dhe Shqipëria gjatë takimit të ministrit të Jashtëm grek Nikos Dendias me kryeministrin e vendit fqinj, Edi Rama arritën në marrëveshje, për të...

Samiti tre-palësh Qipro-Greqi-Egjipt në Nikosia

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ndodhet sot në Qipro, për të marrë pjesë në Samitin trepalësh midis Qipros, Greqisë dhe Egjiptit. Në samitin tre-palësh që zhvillohet...

Covid-19: 438 raste të reja -11 vdekje

Numri i viktimave të koronavirusit në Greqi është përsëri dyshifror, ndërsa i të infektuarve me covid-19 është mbi 400. Konkretisht dje Organizata Kombëtare e Shëndetit...

Ministri i Jashtëm grek Níkos Déndias viziton sot Shqipërinë

Ministri i Jashtëm grek Níkos Déndias viziton sot Shqipërinë, ku do të takohet në Tiranë me udhëheqjen shtetërore dhe politike të vendit. Ministria e Jashtme...

Conde Nast Traveller: Gjashtë ishuj grekë në 10 më të mirët në Evropë

Folégandros, Zákynthos, Kreta, Mýkonos, Skiáthos dhe Páros ndodhen në listën e 10 ishujve më të mirë të Evropës, sipas rezultateve të një votimi në...

COVID-19: 438 raste të reja dhe 9 vdekje

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik njoftoi 438 raste të reja me covid-19. Numri total i rasteve të infektuar nga koronavirusi është 25.370, nga të...

Ministria e Jashtme greke: E paligjshme harta e Turqisë,një veprim me motiv politik

Turqia vazhdon strategjinë e provokimeve, duke treguar indiferentizëm për paralajmërimet e BE-së dhe komunitetit ndërkombëtar Ministri turk i Infrastrukturave publikoi dje një hartë, ku juridiksioni...

LAJMET MË TË FUNDIT