Shqip

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Mërkurë, 1 Shkurt, priten vransira, më të dendura në rajonet perëndimore me shira lokale të dobta dhe pak...

Vazhdojnë protestat e fermerëve

Përshkallëzojnë protestat e tyre fermerët, të cilët mbyllën për një kohë të pacaktuar doganën e Evzónos, në kufirin me Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë. Në...

Rritja e dytë më e lartë ekonomike në Eurozonë për Greqinë në tremujorin e...

Ekonomitë evropiane u zhvilluan me ritme më të shpejta në vitin 2016 sipas Eurostat, që regjistroi një normë mesatare të rritjes së PBB-së në...

Qeveria diskuton për masa me vlerë 2,5 miliardë euro

Konsultime kritike të qeverisë greke dhe përfaqësuesve të institucioneve janë në zhvillim e sipër, me synim që të fillojë vlerësimi i dytë në Samitin...

Aleksi Cipra viziton Serbinë

Vizitë zyrtare dy-ditore në Serbi zhvillon nga sot kryeministri Aleksis Cipras, gjatë të cilës do të ketë një seri kontaktesh me udhëheqjen shtetërore dhe...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Martë, 31 Janar do të ketë vransira lokalisht më të mëdha në Maqedoninë perëndimore, në Epirin lindor dhe...

Sportistët greke të anijeve me vela në vendin e parë në botë

Edhe për një herë tjetër, sportistët e garës me anije me vela (veliera) ngritën përsëri në lartësi flamurin grek, pasi Vasileía Karacháliu në Kampionatin...

Vazhdojnë protestat e fermerëve

Vazhdojnë protestat e fermerëve në shumë zona të vendit për sistemin e tatimit të tyre dhe për sistemin e tyre të sigurimeve sociale. Në kryqëzimin...

Qeveria e kënaqur me rezultatin e Samitit të Lartë të vendeve mesdhetare të BE-së...

Kryeministri Aleksi Cipra, pas përfundimit të punimeve të Samitit të Dytë të Lartë të vendeve mesdhetare - anëtare të BE-së në Lisbonë, dërgoi mesazhin...

Provokim turk në Egje

Një anije turke e hedhjes së raketave, e shoqëruar nga dy anije të forcave speciale turke është afruar të Dielën në zonën e ishullit...

LAJMET MË TË FUNDIT