Shqip

Një statujë prej bronzi nga deti i Kalymnos në Muzeun e Akropolit

Një statujë prej bronzi që është gjetur në vitin 2006 në rrjetat e peshkimit, në ujërat e ishullit të Kalymnos do të kenë mundësi...

Projektligj për Ekonominë Sociale

Për projekt-ligjin për ekonominë sociale i cili së shpejti do të paraqitet në Parlament foli në një emision të ERT-it, zëvendës ministrja e Punës,...

K.Micotákis: Objektivi i Demokracisë së Re është për të ofruar një vizion të ri...

Propozimin e Demokracisë së Re për «hartën e rrugës së daljes së Greqisë nga kriza» paraqet kryetari i Demokracisë së Re, Kyriákos Micotákis në...

Vendime të menjëhershme për borxhin kërkoi Aleksi Cipras

Nuk mund të ketë vonesa të mëtejshme për borxhin grek është mesazhi që kryeministri Aleksi Cipra i dërgoi huadhënësve, duke hapur punimet e Kongresit...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Premte, 14 Tetor, moti do të jetë në përgjithësi i mirë. Era do të fryjë në drejtimin verior,...

Fillon Kongresi i 2-të i SYRIZA-s

Fillojnë sot pasdite punimet e Kongresit të 2-të të SYRIZA-s me fjalimin e kryeministrit dhe kryetarit të partisë, Aleksis Cipras. Një kongres që karakterizohet...

Ministri i Zhvillimit optimist për daljen e vendit nga kriza

Optimist se dalja e vendit nga kriza mund të bëhet dhe madje me sukses, deklaroi ministri i Ekonomisë, Zhvillimit dhe Turizmit, Giórgos Stathákis, duke...

Shpërthim i një mekanizmi të improvizuar në Athinë

Në qendrën e Athinës në rrugën Ippokrátous 112, të Mërkurën në mbrëmje është shënuar një shpërthim nga një mekanizëm i improvizuar. Në orën 22:20 një...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Mërkurë, 12 Tetor, priten në rajonet Perëndimore, Qendrore, Veriore dhe Verilindore vransira me shira dhe kryesisht në rajonet...

72 vjet pas çlirimit të Athinës nga zgjedha fashiste

Evenimentet me titullin: «12 Tetor 1944. Athina e Lirë», që organizohen për herë të dytë gjatë këtij viti i kushtohen çlirimit të Athinës dhe...

LAJMET MË TË FUNDIT