Shqip

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Enjte, 22 Shtator priten shira dhe stuhi, lokalisht të forta në Maqedoninë qendrore-lindore (sidomos në Halqidiki), në Thesali...

Kontaktet e ministrit të Jashtëm grek në Nju Jork

Në kuadrin e sesionit të 71-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork, ministri i Jashtëm Nikos Koxiás do të takohet...

Takimi Cipras – Erdoğan

Çështja e refugjatëve, problemi i Qipros dhe çështja e tetë ushtarakëve turq që kërkojnë azil nga Greqia kanë dominuar në takimin mes kryeministrit Aleksi...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Mërkurë, 21 Shtator moti do të jetë i paqëndrueshëm me shira sporadike dhe stuhi të lokalizuara, kryesisht në...

Në Prokurori 9 të arrestuarit për incidentet në Mória

Në Prokurori dërgohen sot nëntë të arrestuarit, që akuzohen për incidentet në qendrën e pritjes së refugjatëve në Mória të Lésvos, të cilat rezultuan...

Kontaktet e kryeministrit Aleksi Cipra në Nju Jork

---Me presidentin turk Recep Tayyip Erdoğan do të takohet sot kryeministri Aleksis Cipras, duke vazhduar kontaktet e tij në kuadrin e Asamblesë së 71-të...

E kënaqshme thithja e fondeve të ESPA

Qeveria greke do të arrijë me siguri objektivin për një hyrje të fondeve komunitare prej 1 miliard euro, deklaroi zëvendës ministri për zbatimin e...

Kontaktet e Aleksi Cipra në Nju Jork

Në kuadrin e kontakteve gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, kryeministri Aleksis Cipras u takua dje në Nju Jork me Presidentin e...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Martë, 20 Shtator priten shira lokale dhe stuhi të përkohshme të forta në rajonet perëndimore, në Thrakë dhe...

Cipras: Sfidë botërore menaxhimi i fluksit të refugjatëve

Për një sfidë botërore që asnjë shtet nuk mund të përballojë vetëm, foli kryeministri Aleksis Cipras, në fjalimin e tij dje në Samitin e...

LAJMET MË TË FUNDIT