Shqip

Tërmet i fuqishëm «tronditi» ishullin Lésvo

Tërmeti që tronditi sot ishullin e Lésvos, në orën 05:50 në mëngjes, sipas matjeve të para të Institutit Gjeodinamik të Athinës, ishte një...

Vazhdojnë protestat e fermerëve

E mbyllur për një kohë të pacaktuar vazhdon të jetë autostrada kombëtare në kryqëzimin e Níkaias, në korsinë drejt Athinës dhe në Platýkambo, në...

Në pritje të raportit të FMN-së për Greqinë

Me vështrimin të kthyer në Uashington, fillon java për stafin ekonomik, pasi FMN-ja jep sot në publicitet raportin e tij për borxhin grek. Në kuadër...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Hënë, 6 Shkurt parashikohet ndryshim gradual i motit, duke filluar nga sot pasdite dhe nga rajonet perëndimore, me...

Fëmijët refugjatë bënë mësimin e tyre të parë në Pérama

Mësimin e tyre të parë në shkollën e Néo Ikónio në Pérama kanë bërë dje pasdite, 20 fëmijë refugjatë që jetojnë në qendrën e...

Sigmar Gabriel kritikon ashpër qeverinë gjermane për programin grek

Në një letër drejtuar kancelares Angela Merkel, ministri i Jashtëm gjerman dhe ish ministër i Ekonomisë, Sigmar Gabriel kritikon qeverinë gjermane për trajtimin e...

Giánnis Muzálas kërkon një rrugë ligjore, humanitare për emigrantët

Qeveria e Greqisë kërkoi nga Komisioni Europian, për të detyruar shtetet anëtare të BE-së, që të pranojnë refugjatë nga vendi ynë, duke respektuar angazhimet...

Kryeministri Aleksi Cipra në Maltë për Samitin joformal të BE-së

Kryeministri Aleksi Cipra do të marrë pjesë sot në Samitin joformal të krerëve të shteteve dhe qeverive të BE-së, që zhvillohet në Maltë. Gjithashtu, Aleksis...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Premte, 3 Shkurt priten shira lokale në rajonet perëndimore dhe në Egjeun lindor. Dukshmëria do të jetë lokalisht e...

Pinakoteka e Bashkisë e Pireut paraqet dy ekspozita për refugjatët

Pinakoteka e Bashkisë e Pireut në bashkëpunim me Fondacionin e Parlamentit të Grekëve për Parlamentarizmin dhe Demokracinë paraqesin ekspozitat me titullin «Toka e Attikës...

LAJMET MË TË FUNDIT