Shqip

Covid-19:  28 të vdekur – 966 raste të konfirmuar

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, profesori i sëmundjeve infektive Sotíris Tsiódras, në informimin e përditshëm zyrtar njoftoi se në 24-orët e fundit numri total i rasteve të...

Covid-19: 26 të vdekur – 892 raste të konfirmuar

Zëdhënësi i  Ministrisë së Shëndetësisë, profesori i sëmundjeve infektive Sotíris Tsiódras njoftoi se në 892 është numri total i personave të prekur nga koronavirusi në Greqi. Në...

Të nëndë udhëheqësit euripianë midis tyre dhe Kyriakos Mitsotakis në letrën drejtuar Komisionit,...

Në kuadrin e Samitit të Lartë që zhvillohet përmes një telekonference, të nëntë udhëheqësit europianë midis tyre dhe kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis, flasin...

Covid-19: Në 22 numri i të vdekurve- 821 raste të konfirmuara në...

Dy njerëz vdiqën sot nga koronavirusi i rrezikshëm, duke e rritur në 22 numrin e viktimave në vendin tonë. Mosha mesatare e viktimave është...

Covid-19: 20 të vdekur- 743 raste të konfirmuara në Greqi

Profesori  i sëmundjeve infektive dhe zëdhënës i ministrisë së Shëndetësisë Sotíris Tsiódras,njoftoi se në Greqi  numri i rasteve të konfirmuar  të koronavirusit arriti në 743. Në...

Në zbatim masat e kufizimit të lëvizjes dhe qarkullimit në Greqi për mospërhapjen e...

Qytetarët grek respektuan që në ditën e parë masat e zbatimit të kufizimit të rreptë të lëvizjeve për parandalimin...

V. Kikílias:Do të bëhen të gjitha emërimet që nevojiten për forcimin e Sistemit Kombëtar...

Ministri i Shëndetësisë Vasílis Kikílias,në konferencën e sotme për shtyp mbi zhvillimin e pandemisë COVID-19 në Greqi, tha se «që nga Janari  kemi caktuar 13...

17 viktima,71 raste të reja, në 695 numri i të infektuarve me COVID-19

Zëdhënësi i ministrisë së Shëndetësisë, Sotíri Tsiódra në konferencën për shtyp njoftoi  se në 24-orët e fundit në Greqi janë konfirmuar 71 raste të reja...

Kyriákos Mitsotákis: Ndalohet qarkullimi i panevojshëm

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis në  mesazhin e ri të tij në televizion për qytetarët njoftoi se nga mëngjesi i të Hënës 23/3 mars vendoset ndalimi...

530 raste të koronavirusit në Greqi dhe 13 të vdekur

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë Sotíri Tsiódra në konferencën e përditshme për shtyp, njoftoi se janë konfirmuar 35 raste të reja të...

LAJMET MË TË FUNDIT