Shqip

Sot në Athinë zhvillohet Samiti i Shteteve Mesdhetare të BE-së

Koordinimi dhe bashkëpunimi për integrimin e Mesdheut në axhendën evropiane dhe zhvillimin e një vizioni të ri evropian për trajtimin e sfidave të përbashkëta,...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Enjte, 8 Shtator i paqëndrueshëm do të jetë moti në të gjithë vendin, me shira dhe stuhi lokalisht...

Ministri grek i Financave Efkleídi Cakalótos optimist për vlerësimin e programit të dytë grek

Optimist se vlerësimi i dytë i programit grek do të përparojë shumë shpejt, deklaroi ministri i Financave, Efkleídi Cakalótos pas përfundimit të Këshillit të...

Stabilizim të kushteve ekonomike në Greqi parashikon Moody’s

Kushtet në Greqi janë stabilizuar me programin e tretë të ndihmës dhe mbështesin perspektivën e qëndrueshme të kreditit të Greqisë Caa3, thotë agjencia e...

Qytetar Nderi i Mórfos Presidenti i Republikës Greke Prokopis Pavlopulos

«Kthimi i Mórfos në administrimin greko-qipriot është jo vetëm një dëshirë dhe aspiratë në mbarë vendin, por edhe një parakusht themelor i marrëveshjes së...

Relaksimi i kufizimeve bankare kërkohet nga Greqia

Relaksimin gradual të kontrollit të kapitalit (capital controls) në sistemin bankar grek njoftoi dje Guvernatori i Bankës së Greqisë, Giánnis Stournáras. Z.Stournáras tha se...

Përmirësohet roli ndërkombëtar i Greqisë

Takimi i kryeministrit Aleksi Cipra me presidentin e SHBA-së Barak Obama mbylli një rreth të rëndësishëm të kontakteve të kryeministrit me udhëheqësit më të...

Qeveria shpreh kënaqësi për rezultatet e takimit të kryeministrit Aleksi Cipra me Presidentin amerikan...

Burime qeveritare shprehin kënaqësinë e tyre për rezultatet e takimit të kryeministrit Aleksi Cipra me Presidentin amerikan Barack Obama, duke vënë në dukje se...

Punonjësit e transportit hekurudhor në grevë deri më 12 Korrik

Pas vendimit të punonjësve në kompaninë TRAINOSE për të vazhduar grevën e tyre, trenat si dhe Treni Periferik (Proastiakós) nuk do të funksionojnë nga...

Në internet janë publikuar emrat e debitorëve të sektorit publik

Sekretaria e Përgjithshme e të Ardhurave Publike ka publikuar në internet, emrat e 13.730 debitorëve të sektorit publik me borxhe të pashlyera me mbi...

LAJMET MË TË FUNDIT