Shqip

Shpërthim i një mekanizmi të improvizuar në Athinë

Në qendrën e Athinës në rrugën Ippokrátous 112, të Mërkurën në mbrëmje është shënuar një shpërthim nga një mekanizëm i improvizuar. Në orën 22:20 një...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Mërkurë, 12 Tetor, priten në rajonet Perëndimore, Qendrore, Veriore dhe Verilindore vransira me shira dhe kryesisht në rajonet...

72 vjet pas çlirimit të Athinës nga zgjedha fashiste

Evenimentet me titullin: «12 Tetor 1944. Athina e Lirë», që organizohen për herë të dytë gjatë këtij viti i kushtohen çlirimit të Athinës dhe...

Institucionet kthehen të Hënën në Athinë

Institucionet kthehen të Hënën në Athinë dhe nga e Marta do të kenë takime të rëndësishme me zyrtarë të qeverisë për vlerësimin e dytë. Vlerësimin...

Cipras:Turqia duhet të respektojë të Drejtën Ndërkombëtare

Kryeministri Aleksi Cipra, i cili ka marrë pjesë në konferencën trepalëshe Greqi, Qipro dhe Egjipt, në Kajro dërgoi një mesazh për Turqinë, duke theksuar...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Martë, 11 Tetor, priten shira dhe stuhi, lokalisht të forta në rajonet Perëndimore, Qendrore dhe Veriore. Era do...

Në dy faza, disbursimi i këstit të ardhshëm për arsye teknike

Dritën «jeshile» për disbursimin e nën-këstit në dy pjesë njoftoi presidenti i Eurogroup-it, Jeroen Dijsselbloem me një postim të tij në Twitter, pas mbledhjes...

Debat i fortë në Parlament për korrupsionin

Me një sulm të ashpër kundër kreut të Demokracisë së Re, Kyriákos Micotákis filloi kryeministri Aleksi Cipra, fjalimin e tij në Parlament, në debatin...

Optimizëm për disbursimin e këstit

Qeveria shpejton që të mbyllen dhe çështjet e fundit që kanë mbetur, në prag të mbledhjes së Eurogrupit, që do të zhvillohet sot dhe...

Sot në parlament debati politik për korrupsionin

Sot në parlament do të zhvillohet debati për korrupsionin ku pritet një konfrontim i fortë midis qeverisë dhe partive të opozitës. Një ballafaqim...

LAJMET MË TË FUNDIT