Shqip

Është siguruar financimi për vepra të rëndësishme

«Në kuadrin e paketës Juncker janë nënshkruar marrëveshje me vlerë 645 milion euro, me të cilat sigurojmë 1,4 miliardë euro fonde private në ekonominë...

Në Parlament projektligji për zbatimin parakushteve

Fillon sot në komisionet kompetente të Parlamentit, diskutimi i projektligjit me një pjesë të parakushteve, që do të «zhbllokojnë» nën-këstin prej 2,8 miliardë euro,...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Premte, 23 Shtator moti do të jetë në përgjithësi i mirë, me vransira të përkoshme në pjesët jugore...

Paraqitet në Parlament ligji për zbatimin e parakushteve

Ligji i ri zbatues me masat parakusht të pazgjidhura që do të zhbllokojnë nën-këstin prej 2,8 miliard euro do të paraqitet sot në...

Fjalimi i Aleksis Tsipras në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së

Kryeministri Aleksis Tsipras në fjalimin e tij dje në seancën plenare të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork, u referua në...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Enjte, 22 Shtator priten shira dhe stuhi, lokalisht të forta në Maqedoninë qendrore-lindore (sidomos në Halqidiki), në Thesali...

Kontaktet e ministrit të Jashtëm grek në Nju Jork

Në kuadrin e sesionit të 71-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork, ministri i Jashtëm Nikos Koxiás do të takohet...

Takimi Cipras – Erdoğan

Çështja e refugjatëve, problemi i Qipros dhe çështja e tetë ushtarakëve turq që kërkojnë azil nga Greqia kanë dominuar në takimin mes kryeministrit Aleksi...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Mërkurë, 21 Shtator moti do të jetë i paqëndrueshëm me shira sporadike dhe stuhi të lokalizuara, kryesisht në...

Në Prokurori 9 të arrestuarit për incidentet në Mória

Në Prokurori dërgohen sot nëntë të arrestuarit, që akuzohen për incidentet në qendrën e pritjes së refugjatëve në Mória të Lésvos, të cilat rezultuan...

LAJMET MË TË FUNDIT