Shqip

Vazhdojnë takimet e qeverisë greke me institucionet

Me ritëm intensiv vazhdojnë sot negociatat midis qeverisë greke dhe institucioneve. Axhenda e sotme përmban çështjet kryesore si: strategjia e zhvillimit të vendit, marrëdhëniet...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Martë, 13 Shtator moti do të jetë i mirë. Në ishujt e Detit Jon, në rajonet veriperëndimore dhe...

Samit i Lartë në Vjenë për çështjen e refugjatëve

Në Samitin e Lartë «mini» të liderëve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, që do të mbahet më 24 shtator në Vjenë për çështjen...

Vazhdojnë negociatat e reja midis qeverisë greke dhe institucioneve

Një tjetër cikël të negociatave me përfaqësuesit e huadhënësve të vendit ka filluar nga dje shtabi ekonomik i qeverisë greke. Objekti kryesor është përfundimi...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Hënë, 12 Shtator moti do të jetë i paqëndrueshëm dhe gjatë ditës me vransira, me shira të përkoshëm...

Në rënie frontet e zjarrit në Thaso

Forcat tokësore të shërbimit të zjarrfikësave kanë luftuar gjatë gjithë natës me flakët e zjarrit së bashku me vullnetarët dhe qindra banorë në ishullin...

Nuk do të merren masa shtesë thekson kryeministri Aleksis Cipras

Në një konferencë për shtyp në Selanik, me rastin e hapjes së Panairit Ndërkombëtar të qytetit, kryeministri Aleksis Cipras përsëri përjashtoi mundësinë e zgjedhjeve...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Premte, 9 Shtator priten shira dhe stuhi, ka mundësi të forta deri pasdite në Greqinë perëndimore dhe lindore...

Tornado goditi Peloponezin perëndimor

 Dëme dhe shkatërrime të mëdha shkaktoi tornado të enjten në drekë në prefekturën e Ilias.U rrëzuan shtylla të korentit dhe çati të shtëpive, por...

Sot në Athinë zhvillohet Samiti i Shteteve Mesdhetare të BE-së

Koordinimi dhe bashkëpunimi për integrimin e Mesdheut në axhendën evropiane dhe zhvillimin e një vizioni të ri evropian për trajtimin e sfidave të përbashkëta,...

LAJMET MË TË FUNDIT