Shqip

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Hënë, 12 Shtator moti do të jetë i paqëndrueshëm dhe gjatë ditës me vransira, me shira të përkoshëm...

Në rënie frontet e zjarrit në Thaso

Forcat tokësore të shërbimit të zjarrfikësave kanë luftuar gjatë gjithë natës me flakët e zjarrit së bashku me vullnetarët dhe qindra banorë në ishullin...

Nuk do të merren masa shtesë thekson kryeministri Aleksis Cipras

Në një konferencë për shtyp në Selanik, me rastin e hapjes së Panairit Ndërkombëtar të qytetit, kryeministri Aleksis Cipras përsëri përjashtoi mundësinë e zgjedhjeve...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Premte, 9 Shtator priten shira dhe stuhi, ka mundësi të forta deri pasdite në Greqinë perëndimore dhe lindore...

Tornado goditi Peloponezin perëndimor

 Dëme dhe shkatërrime të mëdha shkaktoi tornado të enjten në drekë në prefekturën e Ilias.U rrëzuan shtylla të korentit dhe çati të shtëpive, por...

Sot në Athinë zhvillohet Samiti i Shteteve Mesdhetare të BE-së

Koordinimi dhe bashkëpunimi për integrimin e Mesdheut në axhendën evropiane dhe zhvillimin e një vizioni të ri evropian për trajtimin e sfidave të përbashkëta,...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Enjte, 8 Shtator i paqëndrueshëm do të jetë moti në të gjithë vendin, me shira dhe stuhi lokalisht...

Ministri grek i Financave Efkleídi Cakalótos optimist për vlerësimin e programit të dytë grek

Optimist se vlerësimi i dytë i programit grek do të përparojë shumë shpejt, deklaroi ministri i Financave, Efkleídi Cakalótos pas përfundimit të Këshillit të...

Stabilizim të kushteve ekonomike në Greqi parashikon Moody’s

Kushtet në Greqi janë stabilizuar me programin e tretë të ndihmës dhe mbështesin perspektivën e qëndrueshme të kreditit të Greqisë Caa3, thotë agjencia e...

Qytetar Nderi i Mórfos Presidenti i Republikës Greke Prokopis Pavlopulos

«Kthimi i Mórfos në administrimin greko-qipriot është jo vetëm një dëshirë dhe aspiratë në mbarë vendin, por edhe një parakusht themelor i marrëveshjes së...

LAJMET MË TË FUNDIT