Shqip

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Premte, 9 Shtator priten shira dhe stuhi, ka mundësi të forta deri pasdite në Greqinë perëndimore dhe lindore...

Tornado goditi Peloponezin perëndimor

 Dëme dhe shkatërrime të mëdha shkaktoi tornado të enjten në drekë në prefekturën e Ilias.U rrëzuan shtylla të korentit dhe çati të shtëpive, por...

Sot në Athinë zhvillohet Samiti i Shteteve Mesdhetare të BE-së

Koordinimi dhe bashkëpunimi për integrimin e Mesdheut në axhendën evropiane dhe zhvillimin e një vizioni të ri evropian për trajtimin e sfidave të përbashkëta,...

Moti

Sipas Shërbimit Kombëtar Meteorologjik, sot e Enjte, 8 Shtator i paqëndrueshëm do të jetë moti në të gjithë vendin, me shira dhe stuhi lokalisht...

Ministri grek i Financave Efkleídi Cakalótos optimist për vlerësimin e programit të dytë grek

Optimist se vlerësimi i dytë i programit grek do të përparojë shumë shpejt, deklaroi ministri i Financave, Efkleídi Cakalótos pas përfundimit të Këshillit të...

Stabilizim të kushteve ekonomike në Greqi parashikon Moody’s

Kushtet në Greqi janë stabilizuar me programin e tretë të ndihmës dhe mbështesin perspektivën e qëndrueshme të kreditit të Greqisë Caa3, thotë agjencia e...

Qytetar Nderi i Mórfos Presidenti i Republikës Greke Prokopis Pavlopulos

«Kthimi i Mórfos në administrimin greko-qipriot është jo vetëm një dëshirë dhe aspiratë në mbarë vendin, por edhe një parakusht themelor i marrëveshjes së...

Relaksimi i kufizimeve bankare kërkohet nga Greqia

Relaksimin gradual të kontrollit të kapitalit (capital controls) në sistemin bankar grek njoftoi dje Guvernatori i Bankës së Greqisë, Giánnis Stournáras. Z.Stournáras tha se...

Përmirësohet roli ndërkombëtar i Greqisë

Takimi i kryeministrit Aleksi Cipra me presidentin e SHBA-së Barak Obama mbylli një rreth të rëndësishëm të kontakteve të kryeministrit me udhëheqësit më të...

Qeveria shpreh kënaqësi për rezultatet e takimit të kryeministrit Aleksi Cipra me Presidentin amerikan...

Burime qeveritare shprehin kënaqësinë e tyre për rezultatet e takimit të kryeministrit Aleksi Cipra me Presidentin amerikan Barack Obama, duke vënë në dukje se...

LAJMET MË TË FUNDIT