Shqip

Rritje e ndjeshme e rasteve me covid-19 në Greqi: 1261 raste të reja, 652...

Shqetësim të madh shkakton rritja e numrit të personave të infektuar nga koronavirusi në Attikë, pasi u konfirmuan më shumë se gjysma e...

Ilías Mosialos: Vaksinat që përdoren në vendin tonë janë të efektshme dhe për variantet...

Profesori grek për Politikën e Shëndetit në (London School of Economics) Ilías Mósialos deklaroi në televizionin publik ERT, se «ende nuk jemi në valën...

Zjarrfikësi Ioánni Zafeirópoulou humbi jetën në krye të detyrës

Trishtimi mbizotëron në Évro si dhe në shërbimin e Zjarrfikësve për vdekjen e zjarrfikësit 46-vjeçar, Ioánni Zafeirópoulou, i cili humbi jetën e tij...

Ekspozita: «Archaiolatreía dhe Filellinismós» nga Muzeu i Artit Cikladik në Aeroportin Ndërkombëtar të Athinës

Muzeu i Artit Cikladik pas 3 ekspozitash të suksesshme bashkëpunon përsëri me Aeroportin Ndërkombëtar të Athinës, duke organizuar ekspozitën me titull «Archaiolatreía dhe Filellinismós. Është...

U hapën përsëri shkollat e mesme

Pas një ndërprerje prej dy muaj e gjysmë u hapën sot përsëri shkollat e mesme dhe tetëvjeçare. Por, në zonat «e kuqe» midis tyre dhe...

Telekonferencë e jashtëzakonshme për pandeminë në ministrinë e Shëndetësisë

Ministri i Shëndetësisë Vasilis Kikilias zhvilloi një mbledhje të jashtëzakonshme përmes një telekonference, për planin e përgatitjes së Sistemit Kombëtar të Shëndetsisë nëse do...

K.Mitsotákis: «Hapim aktivitetet kur ulet numri i rasteve me covid dhe i kufizojmë ato...

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis në mbledhjen e Këshillit të Ministrave tha se «hapim aktivitetet kur ulet numri i rasteve me covid dhe i kufizojmë ato...

Covid-19: 716 raste të reja, 312 në Attikë dhe 52 në Selanik

Sipas njoftimit përkatës për pandeminë,të Organizatës Kombëtare të Shëndetit Publik, në 24 orët e fundit u konfirmuan 716 raste të reja të infektuar nga...

Nikos Dendias: Kontaktet midis Greqisë dhe Turqisë janë të rëndësishme, por jo hapi i...

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias në një intervistë për Euronews tha se kontaktet midis Greqisë dhe Turqisë janë të rëndësishme,por «nuk është hapi...

Protesta për shëndetin dhe arsimin në Athinë dhe qytete të tjera të vendit

Studentët dhe punonjësit e spitaleve publike do të organizojnë sot protesta, megjithëse ndalohen tubimet me mbi 100 persona. Duhet të përmendim se me vendim të...

LAJMET MË TË FUNDIT