Shqip

Covid:19:858 raste të reja-32 vdekje

Shqetësim të madh shkaktojnë mutacionet e reja të koronavirusit, por dhe rritja e rasteve dhe e shtrimeve të pacientëve në spitale.Në pasdite Komiteti...

Covid-19: 842 raste të reja-21 vdekje

Sipas njoftimit përkatës të Organizatës Kombëtare të Shëndetit Publik për pandeminë, në 24 orët e fundit u konfirmuan 842 raste të reja të infektuar...

Aleksis Tsipras:«Sot është më e nevojshme se kurrë, të hartohet një strategji kombëtare»

Ish kryeministri dhe kryetar i SYRIZA-s Aleksis Tsipras në një artikull të tij në faqen e internetit të NEWS 247 me titull: «Përgjegjësia Kombëtare»...

K. Mitsotakis: Procesi i vaksinimit vazhdon në nivel të kënaqshëm

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis gjatë takimit të tij me Presidenten e Republikës Katerína Sakellaropoúlou, në Pallatin presidencial,shprehu kënaqësinë e tij për ecurinë e procesit të...

Covid-19, në Greqi: 436 raste të reja-25 vdekje

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik publikoi të Hënën 25 Janar, 436 raste të reja të infektuar nga koronavirusi (covid-19). Numri i përgjithshëm i rasteve të...

Ndalohen tubimet nga data 26 Janar deri më 1 Shkurt

Me vendim të shefit të Policisë Greke (ELAS) që u publikua sot, ndalohen në të gjithë vendin nga data 26 Janar 2021 deri më...

Në Athinë u nënshkrua Kontrata për blerjen e 18 avionëve Rafale

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis i dërgoi një mesazh të qartë Turqisë me deklaratat e tij pas takimit që kishte në Pallatin Maksimu me ministren e...

Covid-19:334 raste të reja-24 vdekje

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik publikoi të Dielën 24 Janar, 334 raste të reja të infektuar nga koronavirusi (covid-19). Numri i përgjithshëm i rasteve...

Nikos Dendias në Bruksel për të marrë pjesë në Këshillin e Çështjeve të Jashtme

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias shkon sot në Bruksel, për të marrë pjesë në Këshillin e Çështjeve të Jashtme dhe në vazhdim do...

Në Konstantinupoli filluan sot kontaktet midis Athinës dhe Ankarasë

Në Konstantinupoli filluan sot përsëri kontaktet midis Greqisë dhe Turqisë, të cilat ishin ndërprerë për pesë vjet. Objekti i kontakteve është diskutimi i atyre pikave,...

LAJMET MË TË FUNDIT